Постинг
19.05 13:12 -
Все още
Автор: zayin
Категория: Лични дневници
Прочетен: 1109 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 19.05 13:18
Прочетен: 1109 Коментари: 0 Гласове:
1
Последна промяна: 19.05 13:18
Все още вярвам -
стремежът към Едно
не е приумица и причудливост.
Знаене е.
Или пък помнене.
От Рая.
(и затова не мога да се счупя
и да кажа семпло "Здраве да е!",
макар че, много ясно!,
винаги се оцелява,
нали в това съм стигнала
до степен майсторство)
Навярно и защото Целта е Там,
където стигат
и пребъдват Единици...
И затова е
или сливане и единение,
или самота.
Средна пътека липсва,
когато живееш
и искаш да живееш
не в очертания,
а точно на ръба,
преди редовни полети в Отвъд.
(Осъществимо единствено
с наличие на силата
да носиш черното и бялото).
Но колко единици
могат да желаят,
да постигнат и да задЪржат състоянието.
Ндам...
Възсъединяването се е превърнало
в дълбоко скрит копнеж.
Във Елдорадско злато за мечтатели.
В огън за Молитва.
Поне във този,
помрачнял от слабости,
от сметки, страхове и хлад,
от болно его и от разкривени сенки,
пързалящ се едва-едва
по повърхността,
съвсем отгоре,
свят.
(28.04.2026 г.)
https://youtu.be/6kaQtFlJ8es?si=Sp2yO5YYs_1E8TI-
Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
